Stīgu orķestra “I Solisti Aquilani” (Itālija) koncerts “Priekšnojauta”

Visus mūzikas cienītājus aicinām 25. janvārī plkst. 19.00 uz stīgu orķestra “I Solisti Aquilani” (Itālija) koncertu “Priekšnojauta” Rīgas Ebreju kopienas namā, Skolas iela 6. “I Solisti Aquilani” ir viens no prestižākajiem Itālijas kamerorķestriem ar augsta līmeņa mūziķiem.

Programmā:
Aleksandrs Tansmans Triptyque
Karls Amadejs Hartmanis Concerto funebre
Mečislavs Veinbergs Concertino vijolei un stīgu orķestrim opus 42

Solists Daniels Orlando (vijole)
Diriģents Antonins Rejs (Francija)
Koncerts ir daļa no projekta “Mūzika, karš un miers Eiropā”, ko īsteno Forum Voix Étouffées (Francija) un līdzfinansē ES.

Koncerta ilgums 1h 15 min. Ieeja brīva.

Par komponistiem:
Aleksandrs Tansmans (1897-1986) ir starptautiski atzīts un slavens poļu un franču komponists. “Triptihs” tika komponēts 1930. gadā Parīzē, kuras muzikālajā dzīvē Polijā dzimušais Tansmans bija viens no galvenajiem dalībniekiem. Pēc Parīzes okupācijas 1940. gadā viņam kā ebrejam nācās slēpties no nacistiem līdz viņam izdevās emigrēt uz Ameriku. Pēc kara viņš atgriezās Parīzē.
Karls Amadejs Hartmanis (1905-1963) ir viens no nozīmīgākajiem 20. gadsimta komponistiem.
Vācietis, kurš garīgi pretojās nacistu varai, no 1933. līdz 1945. gadam izstājoties no sabiedriskās un mūzikālās dzīves, bet turpinot dzīvot Vācijā un sacerēt mūziku. “Concerto funebre” tapa 1939. gadā kā protests pret Vācijas īstenoto Čehoslovākijas okupāciju.
Mečislavs Veinbergs (1919-1996) ir augsti atzīts poļu un padomju komponists. Sākoties Otrajam pasaules karam 1939. gada septembrī, bēga no Varšavas uz Padomju Savienību. Viņa ģimene, kas palika Polijā, tika noslepkavota koncentrācijas nometnē. 1953. gadā Staļina režīms viņu arestēja kā Solomona Mihoelsa znotu un kā “atbraukušu no ārzemēm”, atbrīvots pēc Staļina nāves. Veinbergs ir sacerējis 22 simfonijas, 17 stīgu kvartetus, 7 operas, vijoļkoncertu, daudzus citus instrumentālos darbus, kā arī mūziku vairāk nekā 40 mākslas un animācijas filmām.